Star Citizen návod na registraci, referral kód a 5000 UEC ZDARMA!

Chystáš se podpořit komunitou financovaný vesmírný simulátor Star Citizen nebo jeho single-player verzi Squadron 42? Tento průvodce vytvořený fanoušky Ti poradí jak při registraci získat bonus ZDARMA pomocí referral kódu. Dále Ti poradíme, jak přesně funguje eshop, abys věděl, co zakoupením herního balíčku vlastně získáš. Protože je hra momentálně ve fázi vývoje, tak je to trochu složitější. Pro získání referral bonusu 5000 UEC zdrama není potřeba Star Citizen kupovat! V tomto článku se vše pokusíme vysvětlit.

Rozdíl mezi Star Citizen a Squadron 42

Hra, kterou Cloud Imperium Games (CIG) vyvíjí je rozdělena na dvě části. Star Citizen – to je sandbox MMO z první osoby v obrovském vesmíru ve 30. století. Druhou částí je Squadron 42 – to je kampaň pro jednoho hráče s rozsáhlým příběhem, ve kterém se hráč zapíše do dějin vesmíru jako bojový pilot UEE Navy. Squadron 42 se samozřejmě odehrává ve světě Star Citizen, takže je dost možné, že po dokončení kampaně si budeš moct svoji postavu převést do MMO Star Citizen.

Tento odstavec je pro ty, kteří mají zájem pouze o samostatnou hru Squadron 42: Pokud chceš pouze hru s kampaní pro jednoho hráče, tak můžeš ihned po registraci Squadron 42 koupit zde (jak na registraci najdeš v dalším odstavci) . Má to jednu nevýhodu. Aby sis mohl zahrát, tak musíš počkat až hra vyjde. Proto doporučujeme zakoupit výhodný balíček, který obsahuje obě hry najednou a se kterým ušetříš cca 700kč.

Více informací o hře Star Citizen najdeš v samostatném článku zde

Vytvoření účtu a 5000 UEC zdarma (není potřeba nic kupovat)

Pokud zatím nemáš účet u Roberts Space Industries (RSI), tak máš celkem štěstí, protože můžeš stále využít bonusový referral program. Ten, kdo použije náš referral kód, tak získá zdarma 5000 UEC (United Earth Credits), což je herní měna v hodnotě cca 6 dolarů.

Pozor: Referral kód musí být zadán ihned při registraci a nemůže být zadán zpětně k již existujícímu účtu! Registrace je samozřejmě zdarma, takže bonus 5000 získáte aniž byste museli cokoliv kupovat. Pro registrované uživatele pořádá Star Citizen několikrát do roka Free Fly akci – ve které si můžeš hru vyzkoušet úplně zadarmo. Free Fly bývá cca 2x ročně a trvá jeden víkend nebo jeden celý týden. Registraci tedy doporučujeme nejen kvůli referral bonusu, ale také kvůli tomu, aby Ti podobné akce neunikly.

POUŽIJ REFERRAL KÓD: STAR-X465-NM4X

Než budeme pokračovat vysvětlováním eshopu, tak doporučujeme dokončit registraci podle pokynů z odkazu výše. Potvrďte potvrzovací email a přihlašte se na svůj nový účet. Bez účtu na webu neuvidíte všechny možnosti a také by vám mohl web ukazovat ceny bez DPH, atd..

Pledge store (Star Citizen eshop)

Pledge store je eshop Star Citizenu, protože je hra ve fázi vývoje, tak všechno funguje trošku jinak. Zakoupením čehokoliv na tomto eshopu vlastně přispíváš přímo na vývoj této úžasné hry a za odměnu můžeš testovat a hrát už dnes. Až Star Citizen vyjde, tak ti co přispěli už si hru samozřejmě kupovat nemusí.

Teď si řekneme něco o tom, co je to herní balíček a co obsahuje (game package). Herní balíček může obsahovat pouze Star Citizen, pouze Squadron 42, nebo obě hry najednou. Než si některý z nich koupíš tak si zkontroluj, zda balíček obsahuje “Star Citizen Digital Download” a/nebo “Squadron 42 Digital Download.” Bez toho bys hru nemohl hrát.

Každý balíček samozřejmě obsahuje vesmírnou loď. Vyber si takovou, která se Ti líbí nejvíc. Ideální je začít s tou nejlevnější, protože se lodě dají různě měnit a vylepšovat, takže není důležité kterou si zvolíš. Doporučujeme koupit balíček, který obsahuje Star Citizen i Squadron 42. Je to opravdu výhodná nabídka, která Ti ušetří několik stovek.

Další zajímavou položkou v balíčku je pojištění lodi (insurance). Toto pojištění se vztahuje na trup a tovární výbavu Tvé lodi. Takže v případě krádeže nebo zničení dostaneš zdarma novou loď. Délka pojištění se u různých balíčků liší. Cena pojištění ve hře ovšem bude podle oficiálních informací velmi nízká, takže není nutné vybírat balíček s co nejdelším pojištěním. V rámci různých akcí jsou lodě občas nabízeny s doživotním pojištěním (lifetime insurance, LTI). Není nutné na tyto akce čekat, protože jakmile tyto akce nastanou, tak se často dá pojištění vylepšit i na Tvé již zakoupené lodi. Jsou na to různé triky, komunita je velmi přátelská a hráči Ti velmi rádi poradí jak na to. Tady je pár dalších zajímavých informací pojištění:

  • Podle oficiálních informací bude pojištění něco jako vedlejší náklady na provoz lodi. Bude to pravidelná platba v herní měně UEC a nebude to žádná velká částka.
  • Pojištění (včetně toho doživotního) se vztahuje pouze na tovární nastavení lodi. Nevztahuje se tedy na vylepšené komponenty, zbraně a náklad. Tyto položky si můžeš pojistit zvlášť.
  • Lodě vyrábí korporace podobné výrobcům automobilů. Mají tedy občas nové modely. Například loď Origin Jumpworks 300i už měla několik verzí. Díky pojištění dostaneš vždy tu nejnovější verzi.
  • Položky ve hře budou podléhat opotřebení a korozi. Opotřebení může být zmírněno pravidelnou údržbou, ale nemůže být zcela eliminováno stejně jako v reálném světe. V realitě funguje pojištění tak, že od pojišťovny dostaneš automobil v podobném stavu, jako byl ten Tvůj. Takže pokud ztratíš starou rezavou loď, tak je možné že dostaneš jinou starou rezavou loď (pojištění ještě ve hře není, zatím tedy není jasné jestli dostaneš novou, nebo stejně opotřebenou loď).

Všechny obrázky na tomto webu jsou screenshoty od hráču!


Star Citizen a minimální požadavky

Většina lidí si herní balíček kupuje s tím, že přispějí na vývoj a potom čekají na finální verzi hry. Pokud se ale chceš účastnit vývoje a pomoct s testováním Alfa verze hry, tak je důležité zmínit, že minimální požadavky na pc se neustále mění.

Chris Robert si to představuje tak, že v době vydaní hra bez problému pojede na průměrném herním počítači, jenže to je ještě pár roků daleko. Jak se do hry během vývoje postupně přidával nový obsah, tak minimální požadavky Star Citizenu s každou verzí rostly. Naštěstí už proběhly nějaké optimalizace a tento růst se zastavil. Požadavky tak už nějaký čas zůstávají beze změny:

  • Windows 8 (64bit), Windows 10 – Anniversary Update (64bit)
  • DirectX 11 Grafická karta 2GB RAM (doporučuji min 4GB)
  • 4 jádrový procesor
  • 16GB+ RAM
  • SSD (není nutnost, ale má obrovský vliv na plynulý chod hry)
  • 60 GB na disku (toto číslo pravidelně roste)

Je Star Citizen pay-to-win?

Teď, když známe minimální požadavky, víme co je herní balíček a jak funguje pojištění, tak se koukneme blíže na eshop (pledge store). Pro plnohodnotný zážitek ze hry úplně stačí zakoupit nejlevnější herní balíček! Ale protože, je vývoj hry 100% financován komunitou, tak v eshopu najdeš i mnohem dražší balíčky, které obsahují lepší lodě nebo něco navíc. A přesně takhle se vybralo všech 269 milionů dolarů na vývoj hry (tato částka neustále roste).

Je díky tomu Star Citizen pay-to-win? Tady máme definici pay-to-win přímo od Chrise Robertse: “Pay-to-win je možnost koupit si za skutečné peníze něco, co nelze koupit za herní měnu”. Jakmile vyjde finální verze hry, tak všechny vesmírné lodě z eshopu bude možné zakoupit přímo ve hře za herní měnu. Po dokončení vývoje většina položek z eshopu zmizí a zůstanou pouze startovací herní balíčky.

Informace o resetování pokroku ve hře (server wipes): Dokud nevyjde konečná verze hry, tak budou občas smazány databáze serverů. To znamená, že jednou za čas vývojáři vymažou všechen pokrok, kredity, věci a lodě, které jste získali přímo ve hře. Vývojáři se snaží toto mazaní dělat co nejméně, bohužel někdy udělají programátoři tak zásadní změny ve zdrojovém kódu, že se prostě musí servery vymazat. Děje se to maximálně párkrát ročně. Po tomto vymazání začínáš zase od začátku se svým herním balíčkem. Prostě vše, co je zakoupeno v eshopu, Ti zůstane i po vymazaní. Toto mazání skončí jakmile vyjde finální verze hry. Potom bude Tvůj pokrok trvalý, a vše co ve hře získáš budeš mít navždy, teda pokud to třeba neprodáš (podobně jako třeba ve World of Warcraft).

A ještě jedna důležitá věc: Všude na eshopu na Tebe bude vyskakovat upozornění, že je Star Citizen momentálně ve fázi vývoje. Nákupem si vlastně nekupuješ hru, ale přispíváš na její vývoj a až hra vyjde, tak ji na rozdíl od ostatních dostaneš zadarmo. Další upozornění je na to, že cokoliv ve hře se může změnit, například specifikace nějaké lodi. Takže až budeš otevírat peněženku, tak ber prosím tato varování na vědomí.

Jakou lodí ve Star Citizen začínat?

“Takže která loď je nejlepší?” Na tuhle otázku se dá odpovědět jedině touhle otázkou: “Co chceš ve vesmíru dělat?” Ideální je vybrat si loď, která Ti nejvíce usnadní to, co chceš ve hře Star Citizen dělat. Na výběr je opravdu mnoho druhů lodí. Každá stojí jiné peníze a má nějaké speciální vlastnosti. Některé jsou bojové, jiné civilní, další průmyslové atd.. Můžeš si je všechny prohlédnout v eshopu nebo prostě vygooglit. Komunita kolem Star Citizen je obrovská, takže je toho plný internet. Doporučujeme zakoupit nejlevnější herní balíček, protože svoji loď si můžeš kdykoliv vylepšit.

Pokud zvažuješ nákup nejlevnějšího herního balíčku, tak máš aktuálně na výběr ze dvou vesmírných lodí: Aurora MR a Mustang Alpha. Mustang Alpha je rychlejší a hbitější, ale Aurora MR je zase odolnější a je v ní také postel (která umožňuje bezpečný logout kdekoliv ve vesmíru). Zbraňové systémy jsou slabé u obou lodí. Obě lodě můžou být vylepšeny o externí nákladový prostor (tyto nákladové vylepšení zatím nejsou ve hře, ale předpokládáme že Aurora unese trošku více). Která z nich je tedy lepší? Obě jsou téměř totožné, ale přesto doporučujeme spíše Auroru MR. Možná TI Mustang Alpha přijde hezčí, jenže Aurora má postel a více se hodí na některé mise. Konkrétně na doručování balíčků ve vesmíru. Aurora MR má na balíčky více úložného prostoru. Tyto mise jsou velmi jednoduchý způsob jak objevit zajímavé lokace a vydělat při tom nějaké ty kredity.

Nakonec je celkem jedno, kterou loď si vybereš. Kdykoliv si můžeš koupit nějakou jinou přímo ve hře. Dokonce se dají lodě i půjčit, třeba na týden, samozřejmě za herní měnu. Dále je tady možnost cross-chassis upgrade (CCU). To je vylepšení Tvé lodi z balíčku přímo v eshopu. Jde to pouze na lodě, které mají stejnou nebo vyšší hodnotu než ta Tvoje, výhodou je, že stačí, když doplatíš rozdíl cen. Jestli Tě hra zaujme, můžeš tak za pár dolarů získat mnohem lepší loď. Pokud ses ještě nezaregistroval, tak nezapomeň využít náš referral kód pro získání 5000 UEC. Za tuto částku si můžeš koupit například laserovou pušku, nebo třeba půjčit nějakou zajímavou vesmírnou loď.

POUŽIJ REFERRAL KÓD: STAR-X465-NM4X

Dokončení objednávky

Takže nyní už v košíku nejspíš máš herní balíček a možná i něco navíc. Platbu doporučujeme provést platební kartou. V přehledu svého účtu okamžitě uvidíš 5000 UEC zdarma z našeho Star Citizen referral kódu STAR-X465-NM4X. Kredity ze startovního balíčku se v tomto přehledu nezobrazují! Ty uvidíš až vyjde finální verze hry. Pokud sis vybral loď, která je momentálně ve vývoji, tak dostaneš zatím nějakou náhradní, která má podobné vlastnosti. Po dokončení nákupu dostaneš instrukce, jak si hru nainstalovat a začít hrát.

“Uvidíme se ve vesmíru!”